Yeni Haber Gazetesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa HABER ARŞİVİ Polis memurlarının özlük hakları TBMM gündeminde

Polis memurlarının özlük hakları TBMM gündeminde

e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
duranBalıkesir MHP Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Polislerin özlük haklarını TBMM gündemine taşıyarak konu ile ilgili olarak Başbakan'ın yazılı olarak cevaplaması üzerine soru önergesi verdi.

Milletvekili Bulut yaptığı açıklama da; Polis memurlarımız zor çalışma şartlarıyla gece gündüz demeden ailelerinden uzakta görevlerini yerine getirdiklerini ve zor çalışma şartlarına özlük hakları sıkıntısı da eklendiğinde mağdur olduklarını söyledi.
Polislerimizin 24 saat esasına göre görevlerini ifa ettiklerini belirten Bulut; Bununla beraber polislerimizin çalıştığı mekânların bakımsız, binaların genel olarak eski ve zamanın şartlarına uymayan bir görünümde olduğunu belirtti.
Emsali görevler içerisinde gerek maaş ve gerekse de sosyal haklar yönüyle emniyet teşkilatının mağdur durumda bulunduğunu sözlerine ekleyen Milletvekili Bulut “Polislerimizin fazla çalışmasının karşılığını alamamaktadır. Ek mesailerinde (Hafta sonu çalışmaları, maçlardaki görevleri v.s.) ek ücret ve izin alamamaktadırlar”  dedi.
Polislerimizin emekliliklerine de değinen Bulut; Emekli olduklarında maaşlarından kesintinin de fazla olduğunu ifade etti.
    Öte yandan Emniyet teşkilatında polis otolarının bakımı, tamiri ve akaryakıt için yeterli ödenekte verilmediğini belirten Bulut; Otoların kaskosu olmadığı için personel kaza yaptığında parasını cebinden ödemek durumunda kaldığını ve bu sebeple polis memurlarımızın sıkıntı çektiklerini ifade etti.
    Son olarak ödül sisteminin adaletsiz olması da düzeltilmesi gereken diğer önemli konu olduğunu belirten Bulut; Polis memurlarımızın özlük haklarının düzeltilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini, emekli maaşlarından yapılan kesintinin azaltılması gerektiğini ifade ederek konu ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yazılı olarak cevaplaması üzerine yazılı soru önergesi verdiğini belirtti.

 
FACEBOOK'TA PAYLAŞ