Yeni Haber Gazetesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa HABER ARŞİVİ 11 yıl önceki kaza cinayet çıktı

11 yıl önceki kaza cinayet çıktı

e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

cinayetBalıkesir’de 11 yıl önce kayıtlara trafik kazası sonucu öldüğü işlenen 25 yaşındaki Volkan Çakır’ın dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Adli Tıp’ın ‘darp izleri’ var raporu doğrultusunda harekete geçen ‘Özel Ekip’ 11 şüpheliyi göz altına aldı, cinayeti çözdü. M.K. ve M.Y’nin aile yakınlarına telefonla rahatsızlık verdiği iddiasıyla Volkan Çakır’ı döverek öldürüp trafik kazası süsü verdikleri bildirildi.

Balıkesir’de 4 Ocak 2001 yılında trafik kazası sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve İzmir’e sevk edildikten 63 gün sonra hayatını kaybeden Volkan Çakır’ın  trafik kazası değil cinayet sonucu öldüğü 11 yıl sonra ortaya çıktı.
SAVCI DOSYAYI YENİDEN AÇTI
Havran Cumhuriyet Savcısı Volkan Çakır’ın faili meçhul trafik kazası sonucu değil, darp neticesi öldürülmüş olabileceğini düşünerek dosyayı yeniden açarak Balıkesir Asayiş Şube Müdürü Mehmet Harman başkanlığındaki ‘Özel Ekip’i görevlendirdi. Balıkesir’de birçok cinayeti aydınlatan ‘Özel Ekip’ Havran ve bölgede 6 ay boyunca Volkan Çakır’ın 11 yıl önceki yaşamını mercek altına aldı. 
11 YIL SONRA 11 KİŞİ YAKLALANDI
Özel ekip, yapmış olduğu araştırmalar ve teknik bulgular sonucu olayın trafik kazası değil kasten adam öldürme olayı olduğunu ortaya çıkardı.. Bunun üzerine çalışma yapan özel ekip bir çok kişinin bilgisine başvurarak, olay ile irtibatı ve bilgisi olabilecek kişiler üzerine çalışmalarını derinleştirdi. .
Düzenlenen operasyonda şüpheliler R.K, M.K, H.K, F,K, L.K, S.K, M.K, T.Ş, C.K, M.Y ve N.E isimli  yakalandı. Havran Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden M.K ve M.Y 11 yıl öncveki cinayetin zanlıları olarak tutuklandı.
TELEFONLA RAHATSIZLIKI VERDİĞİ
İDDİASIYLA DÖVEREK ÖLDÜRMÜŞLER
Cinayet iddiasıyla tutuklanan M.K. ve M.Y.’nin Volkan Çakır’ı aile yakınlarına telefonla rahatsızlık verdiği için döverek öldürdükleri öğrenildi.
EMNİYET MÜDÜRÜ ÖZEL EKİBİ ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ
Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın, film gibi cinayeti aydınlatan Asayiş Şube Müdürü Mehmet Harman yönetimindeki özel ekibi Teşekkür Belgesi ve altınla ödüllendirdi. Aydın “Son üç yıl içerisinde il genelinde faili meçhul cinayet olayımız bulunmamaktadır. Arkadaşlarımız yine çok titiz ve kararlı bir şekilde faili meçhul yıllar önce işlenmiş bir cinayet olayının tüm gerçekliği ile ortaya çıkmasını sağlayarak büyük bir başarı gösterdiler. Kendilerini gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

 
FACEBOOK'TA PAYLAŞ