Yeni Haber Gazetesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa HABER ARŞİVİ HEM halk oyunları ekipleri Endonezya’da büyüledi…

HEM halk oyunları ekipleri Endonezya’da büyüledi…

e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Trk_Kltr_Haftas_1024x683Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Endonazya Türkiye Büyükelçisi Zekeriya Akçam’ın davetlisi olarak 29 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Başkent Jakarta'da yapılan Türk Kültürü Haftasına katıldı.

29 Nisanda resepsiyonla başlayan haftada yapılan törende Endonezya Türkiye büyükelçisi Zekeriya Akçam bir konuşma yaptı. Konuşmasında İzmir’den katılan ünlü aşçıların yaptığı Türk yemekleri, Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ve Halk Müziği Topluluğu, Kültür Bakanlığının gönderdiği resim, Türk sanatları ürünlerinin hafta boyunca ziyaret edileceğini belirtti. Daha sonra Endonezya kabine sekreteri ve kültür Bakanı yardımcısı konuşmalar yaptılar.

Geceye Endonezya Cumhurbaşkanının oğlu, Endonezya Devlet bakanları, Ülkelerin Büyükelçileri Endonezya şehircilik bakanı, Jakarta Milletvekilleri, çok sayıda davetli katıldı.

Gecede Türküler ve halk oyunları eşliğinde Türk yemekleri ikram edildi ve Halk Eğitim türkü ve halk oyunları ekipleri uzun süre ayakta alkışlanıp programa devam etti.

Ayrıca Balıkesir Savaştepeli olan Zekeriya Akçam, yine Savaştepeli olan Endonezya Askeri Ateşesi Bahadır Dalgıç ve Savaştepeli Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven gecenin sonunda uzun süre sohbet ettiler.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Canseven Endonezya Türkiye Büyükelçisi Zekeriya AKÇAM ve Hanfendiye Halk Eğitim Merkezinde yapılan ürünleri hediye ettiler.Ayrıca Şampiyon olan Balıkesirin formasını giydirip ve atkısını takdılar.

Hafta boyunca kendilerine müthiş bir ev sahipliği yapan zaman zaman rezidansta misafir eden Zekeriya Akçam ve Muhterem eşi Ayşe hanfendi tüm ekibe hediyeler verip hava limanına kadar gelip ekibi Türkiye’ye uğurladılar.

 
FACEBOOK'TA PAYLAŞ