Yeni Haber Gazetesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa Resmi İlanlar Mavi Kapak Kampanyasının Bilinmeyen Yanları 2

Mavi Kapak Kampanyasının Bilinmeyen Yanları 2

e-Posta Yazdır PDF

6 Eylül günü mavi kapak kampanyası ile yazdığım yazı gerçekten de çok sayıda okurum tarafından ilgi ile okundu. Mavi kapak kampanyasıyla ilgili olarak Kahve, çay bahçeleri, bakkal ve bayilerin çevresinde içilen içeceklerin kapaklarını yer atılırken yada çöpe giderken çocukların toplamaları son derece güzel bir gelişme. Bilhassa çocukların bu işe ilgi duyması ileride engellilerin yaşadıkları sıkıntılara toplumun daha duyarlı olacağının da işareti olarak değerlendirilmelidir.

Eskiden ne yapılırsa yapılsın benzer kampanyalar bu kadar ilgi görmezdi. Mavi kapak kampanyasının daha da ilgi görmesi için bütün kurumların katılımı sağlanmalıdır. Belediyenin kampanyaya ne tür katkıları olur yada olabilirle ilgili geçen ki yazımda yazdıklarımdan sonra her hangi bir açıklama gelmedi. Eğer, bazı çalışmalar başlatılmışsa, yada başlatılacaksa bu konuda açıklama gelirse sizlere aktaracağım.

Fakat, önümüzdeki hafta okulların açılacak olması nedeniyle, bütün öğrencilere kampanyanın bir kez daha sınıf öğretmenlerince anımsatılması hayli yararlı olur. Zira, çocuklar zaten bu konuda duyarlı. Bir de öğretmenlerinin vaziyeti ilk günlerde bir kez daha anlatması hem yeni öğrencilerin bilgilenmesini sağlayacak, hem de önceden kampanyaya destek olan ve kampanyanın sürüp sürmediğini bilmeyenlere de devam ettiği bilgisi ulaştırılmış olacaktır.

Binlerce kapağın toplanmasından sonra elde edilecek para ile alınacak tekerlekli sandalyenin ne kadar çok gerekli olduğunu o sandalyeyi kullananlardan başkası bilemez. O sandalye su gibi, ekmek gibi, hava gibi engellinin ihtiyacı olan bir aparattır. Dolayısıyla da kampanya son derece önemli ve anlamlıdır. Bir kapak deyip geçmeyin, damlaya damlaya çuval çuval kapak toplanıyor. Bu kapaklar yeniden dönüştürülerek piyasaya kapak olarak çıkıyor. Hem doğayı kirletmemiş oluyo6ruz; hem de hayırlı bir iş yapmış oluyoruz. Haydi kapak toplamaya. Toplanan kapakları ne yapacağız? Belli miktara ulaştığında Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi’nin Balıkesir eski doğum ve çocuk evi karşısındaki yerine götürebilirsiniz. Saygılarımla.