Yeni Haber Gazetesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 66
Anasayfa Yazarlar Salih Mehmet Aslan BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ DİKKATİNE

BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ DİKKATİNE

e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

   18 TEMMUZ Perşembe günü Karesi televizyonunda canlı yayında: “bu şehre hangi partiden büyük şehir belediye başkanı seçilirse seçilsin; başkan yardımcılarından birisi engelli kamu çalışanlarından birisi olmalıdır. Adaylardan yardımcılarından birisini engellilerden seçeceğine dair seçilmeden önce söz vermelerini istiyorum.” Şeklinde bir açıklamada bulundum. Bu çağrıyı yaptıktan sonra da ekledim? “Bana da teklif gelirse değerlendiririm de ben bu işi takip edeceğim, zira büyük şehir belediye başkanının yakınına da engelli birisin olması sorunların çözümü için olmasa olmazdır” Dedim.

   Bir yıl önce engellilerin sorunlarının çözümüne dair süreyi 3 yıl uzattılar. Bir yılı gitti. Kaldı iki yıl. Şu ana kadar kayda değer bir şey yapılmadı. Yapıldıysa da bizler fark etmedik. Önümüzde çok kısa bir süre var ve yapılacak çok iş olduğundan seçilecek başkanın önünde 20 ay kadar bir süre kalıyor. Madem engellilere pozitif ayrımcılık yapılabiliniyor, anayasada böyle bir hüküm var o halde buyurun.

   Şimdi içinizden bazıları: “Herkes şimdiden ekibini kurmuştur, kimi ne göreve getireceğini de kararlaştırmıştır. Senin önerin, isteğin, kimin umurunda.” Diyorsunuzdur. Bakalım göreceğiz. Engellilerle ilgili projeleriniz nedir? Seçildiğinizde ne tür hizmetlere öncelik vereceksiniz? Gibi birçok soruları sormayı sürdüreceğiz. Açık oturumlara gerekirse katılacağız. Hatta ben bizzat başkan adaylarıyla tek tek röportaj yapmayı bile düşünüyorum.

   Saçlar kak mı kara mı? O zaman görülür. Seçim öncesi verilen sözler seçimlerden sonra genelde unutulur ama, ben unutulmayacak biçimde gerekli not düşümlerini yapacağım. Tarihe de not düşmek babından geçen Karesi televizyonundan çağrı yapıp aynı çağırımın ayrıntılı açıklamasını da bugün köşemden tekrarlamış oluyorum. Duymadık, izlemedik, okumadık deme şansları olamaz. Zira, konuyu gündeme zaman zaman getirmeyi sürdüreceğim. Adaylar daha belli olmadan ben bu çağrımı yapmak istedim. Zira, yarın öbür gün adaylardan falancaya yakın, filancaya uzak, şeklinde tevatürler çıkarsa ona da baştan engel olmak istedim. Saygılarımla.

 

Our valuable member has been with us since Perşembe, 08 Aralık 2016.YAZARIN TÜM YAZILARI

FACEBOOK'TA PAYLAŞ