Yeni Haber Gazetesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa HABER ARŞİVİ Hobi bahçeleri sahipleri ile buluşuyor

Hobi bahçeleri sahipleri ile buluşuyor

e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 

hobiHaber: Recep BEKDAŞ

Balıkesir Belediyesi tarafından vatandaşların boş zamanlarını değerlendirmeleri, onlara toprağı ve yeşili sevdirmek amacıyla yapılan toplam 124 “Hobi Bahçesi” kura ile sahiplerini bulacak.

Savaştepe karayolunun birinci kilometresinde bulunan Hobi Bahçeleri'nde evlerin yapımı tamamlanmış durumda; Ekim alanlarının yer aldığı bahçelerin tesviye ve yol yapım çalışmaları sürüyor. Yol yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından bahçe kenarlarının peyzaj düzenlemeleri gerçekleşecek. 24 bin metrekare alan üzerine yapılan ve toplam 124 bahçeden oluşan Hobi Bahçeleri'nde 8'er metrekare büyüklüğünde ahşap bir kulübe yer alırken, alanda ayrıca bir mescit, bir tuvalet ve bin 360 metrekarelik bir otopark bulunacak.

Hobi Bahçeleriyle ilgili olarak bilgi veren Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, "Vatandaşlarımızın toprakla iç içe olabilmesi ve keyifli vakit geçirmeleri için projelendirdiğimiz Hobi Bahçeleri'nin yapımında sona yaklaşıldı. Buradan yararlanmak isteyenlerin toprağı seven, ama toprakla uğraşma fırsatı bulamayan vatandaşlarımızdan olmasına özellikle dikkat edeceğiz. Hobi Bahçeleri'ni vatandaşlarımıza dağıtırken belli bir

yaşın üstünde olması, müstakil, bahçeli bir evi olmaması gibi belli başlı bazı şartlarımız olacak. Bahçeleri, bu şartları sağlayan vatandaşlarımız arasından kura usulüyle belirleyerek vermeyi düşünüyoruz" dedi.

 
FACEBOOK'TA PAYLAŞ