Haber: ÖNDER BALIKÇI Bandırma Devlet Hastanesi’nde, 9 ayda 751 bin poliklinik muayenesi ve 8000 ameliyat yapıldı.

Bandırma Devlet Hastanesi’nde, içinde bulunduğumuz 2019 yılında, Ocak-Eylül ayları arasında 751 bin poliklinik muayenesi yapılırken, 17 bin 900 hasta yatarak tedavi gördü. Bu süre içinde hastanede toplam 8 bin ameliyat gerçekleşti.

Hastanede, iki ay önce hizmete giren anjiyo ünitesinde 160 kişiye anjiyo yapıldı.

Hâlen 2.500 metre karelik alanda, bir bölge hastanesi konumumda hizmet veren Bandırma Devlet Hastanesi’nde, konuşma ve kelime bozuklukları, kekemelik gibi sorunlarla ilgili çalışmalar yapan bir birim de bulunuyor. Bu birimde uzman Odiyolog Burcu Sarıbacak, vatandaşlara hizmet veriyor.

DOKTOR SAYILARI

Baş hekimliğini Etem Karpuz’un yürüttüğü hastanede hâlen “dahili branş”ta görev yapan doktorları sayıları şöyle:

Dahiliye(6), çocuk hastalıkları(1), kardiyoloji(2), nöroloji(3), cildiye(2), göğüs hastalıkları(4), enfeksiyon hastalıkları(2), radyoloji(4), mikrobiyoloji(2), biyokimya(2), acil tıp(3), psikiyatri(2), fizik tedavi(1), patoloji(1)

Hastanenin “cerrahi branş”ındaki uzman doktorların sayıları da şöyle:

Kadın doğum(4), genel cerrahi(5), üroloji(5), çocuk cerrahi(2), ortopedi(4), beyin cerrahi(2), göz hastalıkları(4), anestezi(6), kulak-burun-boğaz(4), göğüs cerrahi(1), kalp-damar hastalıkları(3)

Böylece hastanede toplam 74 uzman doktor görev yürütüyor.

Bunların yanı sıra Bandırma Devlet Hastanesi’nde 16 pratisyen hekimin görev yapmasına paralel şekilde “acil” ünitesinde sıkıntı yaşanmıyor.

Hastanede hâlen 320 hemşire görev yapıyor.