CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, benzin ve motorine “gizli zam” yapıldığını söyledi. Ahmet Akın, “Bazı dağıtım şirketleri, birkaç aydır benzin ve motorine 1’er ya da 2’şer kuruşluk zam yapıyor” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, son 10 yılda benzin fiyatları 3 lira 66 kuruştan 7 liranın üzerine çıktığını bildirdi. “Benzin fiyatları tam 2 kat arttı” diyen Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi:

“İktidarın eli, vatandaşın cebinde. Bu yetmezmiş gibi bir de dağıtım şirketleri elini vatandaşın cebine sokuyor. Bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, birkaç aydır benzin ve motorine 1’er ya da 2’şer kuruşluk zam yapıyor. Bu zamlar, kamuoyu ile paylaşılmıyor. Gizli gizli zam yapılıyor. Görevi dağıtım şirketlerinin fiyatlarını anlık olarak takip eden EPDK ne yapıyor? Vatandaşın cebindeki 1 kuruşa dahi göz diken fırsatçılara karşı gereken önlemleri neden almıyor? Sessiz sedasız yapılan bu zamlara karşı EPDK neden sessiz kalarak göz yumuyor? EPDK’yı ve Enerji Bakanlığı’nı göreve çağırıyorum”.