Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı için merkez yönetim kurulunda, 30 Eylül tarihli toplantısında ilçe kongresi delege seçimleri ile ilçe ve il kongresi takvimi açıklandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı,37.Olağan Genel Kurul ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.

Bu takvim doğrultusunda ; 8 Kasım İlçe kongresi delege seçimleri, 14 Aralık İlçe kongreleri, 3 Şubat il kongrelerinin başlangıcı olarak belirlendi. İl kongrelerinin bitişi ile Olağan Kurultay tarihi Parti Meclisi tarafından belirlenecek.

 

"KONGRELERİMİZDEN BİZİ İKTİDARA TAŞIYACAK KADROLAR İLE ÇIKACAĞIZ"

İl Başkanı Serkan Sarı şöyle dedi. "Açıklanan bu takvim doğrultusunda ilçelerimizde ve ilimizde kongre süreci ile ilgili hazırlık çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır. Kongreler sürecimiz de adaylarımızın mücadelelerini mümkün olduğunca uzlaşı zemininde götürmesini istiyoruz. İlçe ve il kongrelerimizi ülkemizin içinde bulundu süreç göz önünde bulundurarak, iktidar yürüyüşümüze zarar vermeyecek şekilde demokratik bir çizgide yürüteceğiz. Amacımız partimizi en kısa zamanda iktidar yapmaktır. Bunun için göreve talip olan yönetici adalarımız ile uyumlu bir seçim süreci geçirmek istiyoruz. Bizler biliyoruz ki Cumhuriyeti kuran ve koruyan partimizin üzerinde, hiç olmadığı kadar büyük bir sorumluluk var, bu sorumluluğa yakışır bir şekilde kongrelerimiz tamamlayacağız. Yapacak daha çok işimiz var, bunu birlikte başarabiliriz."