ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

Başkan Yavaş Enerji Kentleri Birliği Encümen Üyeliğine Seçildi

Jeotermal kaynakları ve termal turizm alanında son yıllarda atağa geçen Sındırgı ilçesinin çalışkan belediye başkanı Ekrem Yavaş ustalık dönemi olarak nitelendirdiği üçüncü döneminde birçok faaliyetin içerisinde de aktif olarak yer alıyor. Jeotermal kaynakların verimli bir şekilde kullanılması adına konut ısıtmadan, jeotermal sebze ve meyve kurutma tesisine kadar birçok projeyi hayata geçiren başkan Yavaş Jeotermal sera bölgesinin kurulması adına da çalışmalarını sürdürüyor.Ankara'da gerçekleştirilen T.C. Enerji Kentleri Birliği 2020 Yılı Olağan Meclis Toplantısında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan oy çokluğu ile yeniden EKB başkanlığına seçilirken Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş' da güven tazeleyerek Birlik encümen üyeliğine yeniden seçildi.

''TEK DERDİMİZ DOĞAL ŞEHİR SINDIRGI''
Bilgi alışverişi, tanıtım ve farklı alanlarda dayanışmanın sağlanması adına birliğin önemi vurgulayan başkan Yavaş “ Doğal Şehir Sındırgı. Bizim tek derdimiz. İlçemizi daha ileri seviyelere taşımak Jeotermal kaynaklarımızı aktif olarak kullanarak vatandaşlarımıza ekonomik kazanç olarak döngüsünü sağlamak öncelikli hedefimizdi. Yıllardan beri süre gelen çalışmalarımız artık meyvelerini veriyor. Sındırgı her alanda tanınan bir ilçe artık. Daha da geliştirmek, diğer il ve ilçelerle koordineli hareket ederek Dünya'daki herkesin ilçemizin ve ülkemizin nadide kaynaklarıyla tanışması adına da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Enerji Kentleri Birliğine yeniden encümen üyesi olarak seçildik. Bizleri bu göreve layık gören tüm üyelere teşekkür ediyorum. TC Enerji Kentleri Birliği Genel kurulunda güven tazeleyerek yeniden birlik Başkanlığına seçilen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı tebrik ediyorum. Bizimle birlikte Encümen üyeliğine seçilen Afyon Belediye başkanıMehmet Zeybek, Kütahya Belediye başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kuşadası Belediye başkanı Ömer Günel, Çiçekdağı Belediye başkanı Hasan Hakanoğlu ve Erzurum / Aziziye Belediye başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı tebrik ediyorum. Rabbim ülkemiz, birliğimiz ve ilçemiz adına daha güzel hizmetler yapabilmeyi bizlere nasip eylesin. “ sözlerine yer verdi.  
Jeotermal bakımından Türkiye'nin verimli kaynaklarına sahip Sındırgı'nın da  EKB encümen heyetinde yer almasının önemli olduğunu belirten başkan Yavaş görevin Sındırgı  için bir onur olduğunu sözlerine ekledi. (www.yenihabergazetesi.net)


 

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans