ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

''AŞI OLMAK; BİREYSEL TERCİH DEĞİL, TOPLUMSAL SORUMLULUK OLMALIDIR''

Balıkesir Tabip Odası, 1 Temmuz 2021 tarihi itibarı ile tüm Türkiye'de herhangi bir bilimsel koşula ve veriye bağlı olmaksızın KONTROLSÜZ AÇILIM süreci başlatıldığını belirtti.
Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr.Necdet Uçan yayınladığı mesajda şunları belirtti:
''Balıkesir Tabip Odası olarak 1 Temmuz 2021 tarihinde sorumluluğumuz gereği yapmış olduğumuz basın açıklamasında; Ülkemizde çok daha bulaşıcı ve öldürücü olan DELTA (ve plus) VARYANTI vaka sayısının giderek artmakta olduğunu ve İlimizde de görüldüğünü belirtmiştik. Delta varyantın bulunduğu ülkelerden yurdumuza kontrolsüz girişlerin olduğunu, bunun da delta varyantı pikine yol açabileceği kaygılarımızı belirtmiştik.''

VAKA SAYILARI %200' E YAKIN ARTTI
''Mavi tablo ile aldatmamak ve gerekli önlemleri yeterince ve zamanında almak çok önemlidir. Aşılı oranı olarak sadece Mavi Tabloda sadece yapılan 1. Aşı oranlarını ön plana çıkararak,aşı oranımız çok yüksekmiş gibi algı yaratmamak gerekir.
Amacımız tabii ki felaket tellallığı yapmak değil. Çarpıtmadan, olanı olduğu gibi söylemek.Hiçbir şey yokmuş,her şeyi güllük gülistanlık göstermek ve epidemiyoloji bilimini yok sayma yerine,durumun ciddiyetini olanca açıklığı ve çıplaklığı ile anlatmak; gerek aşı olunması ve gerekse kişisel hijyen kurallarına azami uyulması konusunda halkımızı uyarmaktır.
Ülkemiz genelinde 1 Temmuz tarihindeki vaka sayıları ne yazık ki % 200' e yakın artmıştır.
Yetkililerce gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak ve bu sürecin.en az kayıpla atlatılmasını sağlamaktır.
İlimizdeki aşı oranının diğer illere göre yüksek olması sevindiricidir, emeği geçen tüm sağlık çalışanlarını ve sağlık idaresini özverili çalışmaları nedeni ile kutluyoruz, ancak yeterli değildir. Bir süre sonra okulların açılabilmesi için de aşı olma hızımızı mutlaka arttırmamız gerekmektedir.'' (www.yenihabergazetesi.net)

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans