ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

20 İL VE 8 İLÇEDE ÜCRETSİZ ''İŞİMİZ TEMİZ PROJESİ'' EĞİTİMİ

İşimiz Temiz Projesi ücretsiz eğitimlerin yanı sıra bireylere ve işletmelere sağladığı avantajlarla da dikkat çekiyor. Aralarında Balıkesir'in de bulunduğu 20 ilde “İşimiz Temiz” Projesi başlıyor. 9 Ağustos Salı günü Milli Eğitim Bakan temsilcisi, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı ve temsicileri ile Halk Eğitim Müdürlerinin de katılacağı toplantı ile projenin tanıtımı yapılacak. Eğitimler sonunda yiyecek sektöründe faaliyet gösteren ve belge alanlar çıraklık yerine doğrudan kalfalık sınavına girme imkanını elde edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET'in iş birliği ile geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi” kapsamında halk eğitimi merkezlerinde yüz yüze eğitimler başladı. Toplam 8 saat olan eğitim sonunda bu belgeye sahip kişiler ömür boyu geçerli mesleki yeterlilik belgesi ile Avrupa ülkelerinde iş başvurusu yaparken bir adım öne geçebiliyor. Bununla birlikte proje eğitimini tamamlayan kişilere çıraklık yerine doğrudan kalfalık sınavına girme imkânı sunuluyor.


Eğitimleri tamamlayan İşletmelere Sunulan Avantajlar

Ücretsiz Hijyen Eğitimi, MEB onaylı Başarı Belgesi, Hijyen Materyal Kiti, İşimiz temiz belgesi, İşimiz temiz etiketi, Manifesto posteri, Temizlik adımları posteri, Temizlik takip çizelgesi, Temiz tuvalet posteri, El yıkama posteri, Kontrol çizelgesi, OPET Avantajları, Sürdürülebilir Yönetim.

Bireylere Sunulan Avantajlar 
Ücretsiz Hijyen eğitimi, Kişiye özel MEB onaylı başarı belgesi, Avrupa da geçerli Europass sertifika eki, Çıraklık yerine doğrudan Kalfalık sınavına girme imkanı.

“İşimiz Temiz” Hijyen Eğitimleri yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki mikro işletmelerin hijyen kapasiteleri ile tercih edilebilirliklerini artırmak ve gelirlerini yükseltmek için başlatılan proje Balıkesir başta olmak üzere 20 ilde yürütülüyor. Proje eğitimlerine katılmak isteyen kişiler halk eğitimi merkezlerine giderek ya da e-yaygin.meb.gov.tr üzerinden kayıt oluşturabiliyor.


BALIKESİR'DE 8 İLÇEDE EĞİTİMLER ÜCRETSİZ OLACAK

Türkiye geneli yaygınlaşma süreci Adıyaman, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Samsun ve Şanlıurfa olmak üzere 20 ilde başlatılan İşimiz Temiz Projesi'nin, online eğitimlerle desteklenerek daha sonraki dönemlerde 81 ilde yaygınlaştırılması hedefleniyor. Balıkesir'de Karesi, Altıeylül, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Gönen ve Susurluk'ta eğitimler ücretsiz verilecek. (www.yenihabergazetesi.net)


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans