ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

MANYAS,ÜRETEN KADINLARLA BÜYÜYECEK

Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile Manyas Kaymakamlığı arasında imzalar Manyas için atıldı. Proje ile Manyas'ta organik yün ürünlerin üretimi için bir merkez kurulacak.

Manyas Kaymakamlığı'nın “Üreten Kadınlar İle Büyü-Yün” projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinesinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın GMKA Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenecek.

Projeye 2.2 Milyon TL Destek Sağlanacak

GMKA, Balıkesir hizmet binasında atılan imzalar ile Manyas'ta Miralay Bekir Sami Bey İlkokulunda kadınların, genç işsizlerin, sosyal yardım alan kişilerin istihdam edilebilirliğin artırılması, gelir getirici ve üretimi artırıcı faaliyetlere katılımlarının artırılması, sosyal anlamda toplumda görünürlük kazandırılması gibi amaçlar doğrultusunda bir eğitim ve üretim atölyesi oluşturulacak. Toplam bütçesi 2.2 Milyon TL'den fazla olan proje ile Manyas önemli bir üretim merkezi kazanacak.

Manyas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manyas Kadın Kooperatifinin ortağı olduğu projenin imza toplantısında bir değerlendirmede bulunan Manyas Kaymakamı Koray Çelik, “GMKA ile çıktığımız yolda öncelikle bize inanan güvenen GMKA Genel Sekreteri Sayın Abdullah Güç beyefendiye ve ekibine ilçem adına çok teşekkür ediyorum. Öncelikle Balıkesir'de beğenilen, ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca uygunluğu değerlendirilen ve nihai olarak hibe almaya hak kazanan projemiz ile Manyas ilçesi artık üzerindeki ölü toprağını silkeleyecek daha kararlı adımlarla ilerleyecektir. Gençlerin, kadınların, dezavantajlı grupların iş imkânı bulması, ilçede sosyalleşecek bir alan tesis edilmesi gibi tüm fonksiyonlar proje hayata geçer geçmez yakından görülebilecektir. Ben bu bağlamda desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve GMKA Genel Sekreterimiz Sayın Abdullah Güç beyefendiye münhasıran tekrar teşekkürlerimi iletiyor, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans