ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

KÖRFEZİN EMEK GÜÇLERİ BURHANİYE’DEN HAYKIRDI

Haber: C.Saffet YILMAZ

Burhaniye Cumhuriyet Meydanı'nda Pazar günü gerçekleşen ve Dikili den Küçükkuyu'ya dek yaklaşık Bin civarında katılımla gerçekleşen “YOKSULLUĞA VE KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ mitinginde AKP/MHP hükümetinin ekonomik,sosyal ve siyasal politikalarına büyük tepki vardı.Tertip komitesinden Nafi Maraş ve Baran Bakır'ın okuduğu miting basın açıklamasında ülkemizde yaşanan yoksulluk ve anti/laik uygulamalara vurgu yapılırken Ortadoğu da yaşanmakta olan saldırılarda özellikle kadın ve çocukların yaşamlarını kaybetmiş olduklarına dikkat çekildi.
“ Cumhuriyetin 100.Yılında gelinen noktada Cumhuriyetin tüm değerleri yerle bir edilmiş, Emperyalizmin Büyük Ortadoğu Projesinin memuru Talibancı,Tarikatçı,Irkçı Memleketimizi islam Cumhuriyetine çevirmek isteyen hain ittifak kurulmuş Emekçilerin,Emeklilerin,Kadınların,Gençlerin üstüne kabus gibi çökmüştür. Arkadaşlar Menderes'le başladılar,Demirel'le sürdürdüler. Arada 12 Mart yetmedi 12 Eylül Amerikancı faşist darbeleriyle Solun Devrimciliğin üzerinden postallarla tanklarla geçtiler. Özal'la,Çiller'le alaturka liberalizm daha sonra takunyalı RTE‘yi seçerek tarihin en büyük yolsuzluk,yoksulluk,yasaklar düzeninin önünü açtılar, Ülkemiz Emperyalizme bağımlı vahşi kapitalizmle yönetilmekte emekçi kitleler ölüm sınırına itilmektedir. Emekçiler bu iktidarın tüm yaptıklarının hesabını soracaktır. başta emekçiler olmak üzere tüm emekçi halkımız önce yoksulluk sınırına sonra açlık sınırına getirilmiş şimdi ise ölüm sınırındadır. Memleket tarihinde yaşanan en büyük soygun,yağma,talan siyaseti herkesi canından bezdirmiştir. Çarşı,pazar yangın yerine dönmüş,insanlarımız pahalılıktan sokağa çıkamaz hale gelmiştir. Emekliyi,emekçiyi bırakın ev sahibi olmayı ev kiralayamaz hale gelmiştir. En düşük emekli maaşı 7500 TL yapılmış, daha sonra sözüm ona enflasyon zammı diyerek emeklilere dalga geçer gibi yüzde yirmi beş zam yapılmış,beş milyon emeklinin maaşı bu zamdan sonra tüm matematik aritmetik kurallarını yerle bir ederek 7500 TL olmuştur. Kök maaş diyorlar,o diyorlar,bu diyorlar,sonuçta emekliye alenen dalga geçiyorlar,asla affetmeyeceğiz.
Huzurevleri 7500 TL maaş alan emeklileri kabul etmiyor, ev kirası 10000 TL. Bekar emekliler birleşerek komün şeklinde ev tutmaya başladı. Bugün artık çalışanların ev,araba sahibi olması kesinlikle hayal bile edilemez bir noktaya gelmiştir.

“DEVLET,TARİKAT VE CEMAATLERİN KONTROLÜNE GEÇMİŞTİR.”

“Laiklik yok olmuş,devlet Tarikat ve Cemaatlerin kontrolüne geçmiş yeni kurdukları Taliban'cı,cemaatçi,kadın düşmanı,ırkçı ittifakla laikliğin kalan son damarlarını da kesmek konusunda gözleri dönmüştür.HALKÇILIK yerini ümmetçiliğe bırakmıştır.Bugün Memlekette geçerli olan tek akçe hangi cemaatten hangi tarikattan olduğundur.Eğitim kurumlarında yuvalanan siyasal islamcı çeteler ÇEDES projesi ile karma eğitimi hedef alarak Ülkeyi ortaçağ karanlığına çekmektedir.Siyonist katiller çetesi terör örgütü İsrail,Faşist Netanyanu öncülüğünde günlerdir çocuk,yaşlı hasta olduğuna bakmaksızın evleri,hastaneleri bombalıyor,insanları zorla yerinden , yurdundan ediyor,insanlık dışı katliamlarla Filstin halkını yok etmeye çalışıyor.Gençliğin yok olmasını bilerek ve isteyerek gerçekleştirmekte ağababaları 12 Eylül Paşalarının izinden gitmektedir.


“DAĞ,DENİZ,TOPRAK VE SULARI MIZ SERMAYEYE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR “

MADRA ve KAZ Dağları işbirlikçi Koza,Tümad Cengiz holdingin maden şirketlerine peşkeş çekilmiştir.Dağlarımızın yüzde yetmişine ruhsat verilerek sermayeye peşkeş çekilmiştir.Altın madenleriyle altı oyulan dağlarımız,ovalarımızda bir süre sonra yaşam yok olacaktır.Dağlarımızın yüzde yetmişi için maden şirketlerine ruhsat verilmiş durumda,kan emici vahşi kapitalizm doğamızı,yaşamımızı yok etmektedir. Denizlerimiz lağım sularıyla kirletilmektedir,bu gidişle Körfezde yaşayanlar için denize girmek hayal olacaktır. Burhaniye'de yaşayanların musluklarından çamur akıyor. Kaz Dağların'da, MADRA'da verilen tüm maden ruhsatları iptal edilmelidir. Dağlarımızın değerlidir.Yine,yeniden kararlılıkla haykırıyoruz HAVAMIZDAN SUYUMUZDAN TOPRAĞIMIZDAN Kirli ellerinizi çekin.


“HİLLE VE ENTRİKALARLA İKTİDAR OLUYORLAR''

“Bugünkü İktidar zorla,hile ve her türlü entrikayla yönetime gelmiştir Bugün gelinen noktada,2015 den beri girdiği her seçimi kaybettiği halde kazanmıs ilan edilen tek adam iktidarı tüm hile ve entrika yöntemlerini kullanarak iktidarını sürdürmektedir. Unutmayalım 2019 da tek adam rejimine geçerken YSK 25 milyon mühürsüz oy pusulasını geçerli kabul ederek tarihin en büyük sahteciliğine onay vermiştir. Son seçimde 2 kez seçilen RTE anayasaya aykırı olarak yeniden aday olmuş, muhalefet ise bu yasadışılığa yeterince ses çıkartmayarak gayrimeşruluğun önünü açmıştır.Bu iktidar gayrimeşrudur,tüm kararnameleri geçersizdir,hükümsüzdür. YASAMA bitmiş,YÜRÜTME tamamiyle ortadan kaldırılmış,Halkın cebinden yürütme olarak yaşanmaktadır.YARGI tam anlamıyla çökertilmiştir. Bu Ülkede siyaset iktidar ve muhalefetin ortaklığıyla sandığa hapsedilmiş,sandığın da dibi çürümüştür. kurtuluşu,Emekçilerin,Emeklilerin,Kadınların Gençlerin,Cumhuriyetçilerin,Demokratların sokakta,alanlarda,iş yerlerinde kuracakları gerçekçi,i yaşamsal ittifaklardan geçmektedir.
Bu insanlık düşmanı düzene hep birlikte hayır demeli hep birlikte hepsini kovmalıyız Sermayenin,Patronların ihanet şebekesini tarihin karanlığına gömmek,Halkçı, Solcu,Cumhuriyetçi, Devrimci sorumluluğumuzdur. Birleşeceğiz ,Örgütleneceğiz,Hep birlikte omuz omuza Kadınlarımızla,Gençlerimizle,Emekçi,Emekli,Köylü,Çiftçi tüm toplumsal gücümüzü kullanacağız. Cumhuriyeti yeniden kuracağız.
Eşitlikçi,Laik,Devrimci,Demokratik Cumhuriyeti Kuracağız. FAŞĠZME KARŞI OMUZ OMUZA.”


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans