ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

TÜM ÇOCUKLARA EŞİT FIRSATLAR SUNAN BİR ŞEHİR HEDEFİ

Balıkesir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı geçen yıllara göre daha büyük bir coşku ve heyecanla kutladı. Resmi kutlamaların soğukluğundan arınmış, rengarenk görüntüler ve çocuk cıvıltıları eşliğinde kutlanan bayrama çocukların yanı sıra büyüklerin katılımı da oldukça yoğundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın da, 23 Nisan kutlamalarındaki rolü ve katkısıyla ön plandaydı. Heyecanı ve coşkusunu vücut diline yansıtan Ahmet Akın, Balıkesirli çocukların ilgi odağı oldu.

23 Nisan kortejinin bayraklar ve marşlar eşliğinde gerçekleştirdiği yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı'nda çocuklarla bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, sabahki resmi programın aksine, takım elbiseyle değil, Gazi Mustafa Atatürk'ün resminin basılı olduğu bir tişörtle çocukların karşısına çıktı. Anıtta çocuklara seslenen Başkan Ahmet Akın, “Balıkesir'in tüm evlatları bizim evlatlarımız. Onlar cumhuriyetin emanetleri. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘tüm ümidim gençliktedir' dediği evlatlarımızın geleceğidir. Her zaman birlik ve beraberlik içinde olan Kuva-yı milliyenin başşehri Balıkesir, cumhuriyetin kurucusu ulu önder Atatürk'ün memleketidir. TBMM'nin 104. Kuruluş yıldönümünde, Büyük Önder  Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutluyoruz. Bu coşku artarak devam edecek söz veriyorum” şeklinde konuştu.

 

 

“TÜM ÇOCUKLARA EŞİT FIRSATLAR SUNAN BİR ŞEHİR HEDEFİ”

Atatürk Anıtı'nda çocuklarla birlikte kürsüden seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, tüm çocuklara eşit fırsatlar sunan bir şehir hedefi için çalışacakları sözünü de verdi. Akın ayrıca Balıkesir Çocuk Meclisi'ni oluşturacaklarını, Tıbbiyeli Hikmet'in adını taşıyan bir Çocuk Sağlık Merkezi kuracaklarını da kaydetti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın çocuklara şöyle seslendi:

“23 Nisan, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyen Atatürk'ün liderliğinde yüce milletin bağımsızlığını dünyaya ilan ettiği bir milattır. 23 nisan barışın, sevginin, umudun temsilcisi çocuklarımızın bayramı.

Türk milletinin bağımsızlığı ve geleceğini emanet ettiği çocuklar bugün sizin bayramınız; yüzünüzden gülümseme hiç eksilmesin. Bu yıl çok daha güçlü çok daha heyecanlı ve coşkuyla kutluyoruz.

 

 

Büyükşehir olarak her çocuğumuza eşit fırsatlar sunan bir şehir hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için en iyi eğitim imkanlarını sunacak, yenilikçi fikirleri destekleyeceğiz. Onlar için daha sağlıklı, güvenli ve mutu bir şehir olmak için çalışacağız.

Eğitim merkezlerinden kreşlere, spor sahalarına, eğitim ve kırtasiye desteğinden kültür sanat faaliyetine kadar her alanda evlatlarımızın yanında olacağız. Çocuk Meclisi kurulacak. Tıbbiyeli Hikmet Çocuk Tıp Merkezi kurulacak.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Hepinizle gurur duyuyorum, bayramımız kutlu olsun.”

 


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans