CHP İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Serkan Sarı bugün mazbatasını alırken, tüm partililere teşekkür etti. Balıkesir’de yaşayan vatandaşları da CHP çatısı altında bir olmaya çağıran Sarı, ” Bundan sonraki hedefimiz CHP’nin yerelde genelde iktidarıdır” dedi. Sarı, CHP’nin iktidar yürüyüşünün başladığını söyledi.

Balıkesir Adliyesi önünde basın açıklaması yapan İl Başkanı Serkan Sarı, CHP’nin ittifak ortağı İYİ Parti’den istifa ederken ittifakla ilgili açıklama yapan İsmail Ok’a sert tepki gösterdi.

31 Mart yerel seçimleri sürecinde Millet İttifakı’nın oluşmasıyla CHP adayı Ahmet Akın’ın çekilerek adaylığı İYİ Partili İsmail Ok’a devrettiğini söyleyen Serkan Sarı, Ok’un yaptığı açıklamaları talihsizlik olarak nitelendirdi. Sarı, İsmail Ok’un kendisini destekleyen yüz binlerce Balıkesirliden özür dilemesi gerektiğine vurgu yaparak, ittifakın güçlenerek büyüyeceğini ifade etti.

“Balıkesirlilerden özür dilemeli”

Serkan Sarı açıklamasında ayrıca İYİ Parti’den istifa ederken CHP’yi de suçlayan Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’a tepki gösterdi. Sarı, “Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama var. İttifakımızın çatısı altında adayımız Ahmet Akın’ın çekilmesiyle sonuçlanan mücadelede, ittifakın adayı olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yola çıkan İsmail Ok’un iki gün önce yapmış olduğu bu talihsiz açıklamayı da asla ne Balıkesir, ne Cumhuriyet Halk Partisi, ne de İYİ Parti affetmeyecektir. Burada, Balıkesir’de yaşayan yüz binlerce vatandaşımızın umudunu ellerinden alan, on binlerce üyemin gelecek hayallerini elinden alan ve bunu başaramamasına rağmen kaybın tek başına mimarı olmasına rağmen bir özür dilemek yerine bugün gelip İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi tabanını da üzen, yaftalayıcı, suçlayıcı açıklamalardan dolayı ondan Balıkesir halkı olarak, bu mücadeleye gönül vermişler olarak bir özür bekliyoruz. Çıkacak ve hepimizden, ona destek olan yüz binlerce vatandaşımızdan öncelikle özür dileyecek. Bu vefasızlığın hesabını çıkıp halkımızın önünde açıklamak zorundadır. Suçu sağa sola, ona buna atarak değil, bu mücadelede başarısızlıkla sonuçlandırdığı mücadelede gelip hepimizden özür dilemek zorunda. Bizler, on binlerce Cumhuriyet Halk Partili ve bir o kadar İYİ Partili arkadaşımız bu mücadeleyi taçlandırmak ve iktidara taşıyabilmek için ittifakımıza olan saygımızla, inancımızla mücadele ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Herkese ve her şeye rağmen; Balıkesir’de ittifak ruhu, birlikteliğimiz, beraberliğimiz ve bütünlüğümüz taçlanarak ve daha da güçlenerek devam edecek. Bu ruhu anlayamayanlar, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkamayanlar, demokrasiyi özümseyemeyenlere rağmen biz demokrasimize, birliğimize ve beraberliğimize sonuna kadar sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.