HABER: YENİ HABER Türk Eğitim Vakfı nın Gençler kazandığı üniversiteyi bırakmak zorunda kalmasın çağrısına ilk destek Ala Sanat merkezi ve Fıorı Atelıer 52 den geldi. Ala Sanat merkezinin pazar günü Avlu kongre merkezindeki etkinliği için Balıkesir e gelen Muhammedjan TURDIEV ve altı öğrencisi bu akşam TEV yararına  Atelıer Fıorı52 ev sahipliğinde 35 konuğun katıldığı mini bir konser verdi.

 Konser sonrasında konuşan TEV Balıkesir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar katılım ve katkıları için  konsere gelen müzikseverlere katkıları için teşekkür etti. Gelirin burs fonlarına aktarılacağını belirterek ev sahibeliği için Begüm Tellioğlu 'na, projenin mimarı olan Ala Sanat Merkezi sahibi Ali Anıl Deveci ler ve Ala Sanat merkezi öğretmenlerinden
Büşra Güneş ile Muhammedjan TURDIEV ile öğrencilerine teşekkür sertifikası taksim etti. Genç sanatçılar eğitime katkı konserinde yer almaktan mutlu olduklarını belirttiler.

TEV Balıkesir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar Balıkesir Ünv. Rektörü İlter Kuş ve Müzik bölümü dekanı Cansevil Tebiş 'den klasik müzik konserleri düzenlenmesi için talepte bulundu. Konserin sonunda verilen kokteyl de davetliler sanatçılarla sohbet etme fırsatı buldular.