Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte muhtarlarla buluştu. “Bu şehirde muhtarlığın, belediye başkanlığımızın, siyaseti hizmet üretmektir. Yapılacak hizmetlere ortak karar verelim, doğru olanlar için bu şehir için yüreklerimiz bir atsın. Hep beraber yapalım ve hizmeti en üst düzeyde alalım.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlar onuruna bir yemek düzenlendi. Balıkesir ilinde görev yapan tüm muhtarlar ve eşlerinin davet edildiği programda, Balıkesir protokolü de hazır bulundu. Programa ev sahipliği yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,AK Parti Balıkesir Milletvekilleri; Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir de katıldı.Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti.

"İYİ Kİ VARSINIZ"

Başkan Yılmaz konuşmasında, “Her yere yapılması gerekenleri biliyoruz. Kimi yerin en acil ihtiyacı yolu, kimi yerin hizmet alanı, kimi yerlerde tuvalet alanı, kimi yerlerde de sosyal belediyeciliğin gerektirdiği hizmetler, bunların hepsiyle ilgili planlarımız var. 20 ilçe belediye başkanımızla beraber uyum içerisinde çalışıyoruz, kaymakamlarımızla istişareler halindeyiz. 2020’nin başından itibaren yeni bütçemizle yeni planladığımız şeyleri sizlerin de bilgisi dâhilinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Muhtarlar Gününüz kutlu olsun, iyi ki varsınız.” dedi. Yemeğin ardından en uzun süre görev yapan muhtarla en genç muhtara; plaket sunuldu.