ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

27.01.2023

Hani hizmetlerini(!) anlatacaktın?

Bandırma'da 10 yıl belediye başkanlığı, 5 yıl da parlamentoda CHP milletvekili olarak bulunmuş adamı, bu uzun süre içinde “Bandırma'ya ciddi hiçbir katkı sağlamadığı” konusunda ayrıntılı bir şekilde eleştirmiş ve deyim yerindeyse “kral çıplak” demiştim. Tabii ki çok öfkelenmişti. Bir açılışta yanındaki kişiye, bana duyurmak için öfkesini bağırarak dile getirmeye çalışırken, “Yakında Bandırma için yaptıklarımı kamuoyuna açıklayacağım” demişti. Hâlâ bu hizmetlerini(!) açıklamasını bekliyorum. Tıs yok!

CHP'nin eski genel sekreteri Önder Sav'ın hemşerisi olup, 75 yaşına gelen, hâlâ milletvekilliği ve belediye başkanlığı rüyaları gören bu adamla kişisel hiçbir hesabım olamaz. Bu konuda tek hesabım şudur. Siyasette artık gençlerin önünün açılması, onlara “takoz”, yani engel olunmaması, yeni yüzlerin siyasette boy göstermesidir.

Yazıyı fazla uzatmaya gerek yok.

Son yıllarda bol bol demagoji ve “laf salatası” yapmaya çalışan bu adama şunu söylemek yeterli. 

Sen, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun'un açılışını yaptığı hizmetler, yatırımlar ve çalışmalar sırasında onun yanında “gölge başkan” olarak bulunmaya ve görüntü karelerine girmeye, kesilen kurdelelerin bir ucundan tutmaya devam et. Çok zor ama kim bilir, belki yeniden hayallerine kavuşursun!

Gerçi sen, son olarak gerçekleşen Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi'nin genel kurulundaki çok kötü divan başkanlığınla jübileni de yaptın ama Allah yine de seni başımızdan eksik etmesin! Hep politikanın içinde kal!

Unutulmasın ki, gazeteciliğin ana ilkesi eleştirmektir. Başta siyasetçiler olmak üzere bu koltuklara seçimle gelen herkesin bu eleştirilere hoşgörülü olup, yararlanması gerekir.

Haa, yine unuttum sanma. Bandırma'ya 10 yıllık belediye başkanlığı, 5 yıllık milletvekilliği döneminde kazandırdıklarını(!) kamuoyuna anlatmanı da bekliyorum.


Bu yazı 213 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans